Directory

Mr. Berry Principal


 

Mr.  Neil Berry 
Principal

Mr. Christopher, Assistant Principal             Mr. Ed Dreyer, Assistant Principal             Mrs. Jennifer Hull, Assistant Principal             
Mr. John Christopher             Dr. Ed Dreyer             Mrs. Jennifer Hull              
Assistant Principal            Assistant Principal            Assistant Principal             

 Mr. Pulse, Assistant Principal               Mrs. Stacy Stewart                Dr. Samantha Sutten             
         Mr. Brett Pulse            Mrs. Stacy Stewart          Dr. Samantha Sutton       
 Assistant Principal              Assistant Principal               Assistant Principal           

 Mrs. Christopher, Counselor A - E   Mr. Towers, Counselor, F - K   Mrs. Baker, Counselor L - Ri   Mrs. Hunn, Counselor Ro - Z   
Ms. Christopher         Mr. Towers           Mrs. Baker          Ms. Hunn      
Counselor               Counselor           Counselor           Counselor 
A - E                    F - K                    L - Ri                   Ro - Z    

Mrs. Hutson, Senior counselor   Mr. Smith, Senior Counselor   Mrs. Melissa Tichy   
                   Mrs. Hutson          Mr. Smith        Mrs. Melissa Tichy            
  Senior Counselor      Senior Counselor     Crisis Counselor   
A - K                       L - Z                                      
 

First Name Last Name Department Chair
Lorri Roy A+ Secretary
Paul Boschert Activities Director
Stephanie Clynes Activities Secretary
Bret Pulse Assistant Principal
Ed Dreyer Assistant Principal
Jennifer Hull Assistant Principal
John Christopher Assistant Principal
Samantha Sutton Assistant Principal
Stacy Stewart Assistant Principal
Ann Moses Assistant Principal Secretary
Joanne Lang  Assistant Principal Secretary
Jennifer Alivernia Assistant Principal Secretary
Juile Hossenlopp Assistant Principal Secretary
Sherry Christopher Assistant Principal Secretary
Barb Schene Attendance
Linda Libbert Attendance
Tim Croghan Auditorium Manager
Neil Berry Building Principal
Kim Adams Building Principal Secretary
Carey Gough Business
Dan Hayes Business
David Meyer Business
Jeff Auten Business *
Jennifer Cook Business
Jill Farmer Business
Michelle Brinker Business
Patti Luetkenhaus Business
Ken Marquis Computer Technician
Lynn Whitehead Copy Room Clerk
Melissa Tichy Crisis Counselor
Deborah Hammer Custodian
Donald Filanda Custodian
Elham Halim Custodian
Haley Stoops Custodian
Herschel Davidson Custodian
Joseph Moore Custodian
Josh Pratt Custodian
Juan Cepeda Custodian
Kristen Stark Custodian
Narine Ford Custodian
Pamela Herring Custodian
Robert Hugeback Custodian
Robert Moll Custodian
Sylvia Moore Custodian
Vickie Nichols Custodian
Abby Hall ELA
Brenda Bohr ELA
Dona Coleman ELA
Elizabeth Frazier ELA
Emila Molina ELA
Jamie Becker ELA
Kelly Barban ELA *
Lauren Mitchell ELA
Lynn Hudson ELA
Nina France ELA
Rachel Evans ELA
Sharon Duggan-Jinga ELA
Jennifer Woodward ELA / Fine Arts Drama
Corbin Kreamalmeyer English as Second Language
Danielle Nadler Family and Consumer Science
Kim Trost Family and Consumer Science
Lisa Rueschhoff Family and Consumer Science
Mary Kay Robinson Family and Consumer Science *
Sylvia Lehmann Family and Consumer Science
Lorraine Richard Financial Aide Secretary
Mary Willard financial Clerk
Paula Venneman Financial Secretary
Mandy Gamache Fine Art / Visual *
Nicole Boschert Fine Arts / Drama
Beth Fritz Fine Arts / Music
Keith Moyer Fine Arts / Music
Kevin Lowe Fine Arts / Music
Daniel Mieloch Fine Arts / Orchestra
Juile Short Fine Arts / Visual
Matthew Duncan Fine Arts / Visual
Nicole Mankus Fine Arts / Visual
Sarah Koeneker Fine Arts / Visual
Barbara Steller Food Service
Dawn Hammond Food Service
Floyd Boykin Food Service
Jennifer Boettcher Food Service
Lacey Campbell Food Service
Linda Bauer Food Service
Linda Ehrhard Food Service
Lisa Oberle Food Service
Margaret Armstrong Food Service
Maria Cerna Food Service
Nancy Scheck Food Service
Norma Arenzon Food Service
Rebecca Webb Food Service
Ronnie Duffy Food Service
Sande Tipton Food Service
Sandra Benn Food Service
Sharon Jordan Food Service
Susan Seeker Food Service
Tawanna Dees Food Service
Tracie McDonnell Food Service
Chad Towers Guidance
Jeanne Hutson Guidance
Katie Hunn Guidance
Kelly Baker Guidance
Stacey Smith Guidance *
Vicki Christopher Guidance
Pam Ingmire Guidance Secretary
Ron Twitchell Health
Andrew Bauer Health / Physical Education
Colleen Mattie Hearing Interpreter
Maurice Vick In school Suspension (ZAEP)
Bill Fitzpatrick Industrial Technology
Mark Olson Industrial Technology
Steven Fink Industrial Technology
Don Frazier Industrial Technology /
Physical Education
Dale Covington Lead Custodian
Jennifer Kenny Library Clerk
Nina O'Daniels Library Media Specialist
Shannon Grieshaber Library Media Specialist
Alexa Creech Math
Brad Fischer Math
Brian Hruby Math
Carrie Hobson Math
Deb Waring Math *
Denise Gawronski Math
Eric Gough Math
Jeremy Gibbs Math
Julie Malach Math
Mandee Krueger Math
Melissa Bals Math
Mike Hayden Math
Mike Siebels Math
Nicole Shaw Math
Nicole Moyer Math
Tammy Moore Math
Dawn Hahn Math / Resource Support
Christina Armour Nurse
Jennifer Rodgers Nurse
Melanie Fensterman Occupational Therapist
Amy Dewoody Office Clerk
Peggy Russell Office Clerk
Alexandra Fitzgerald Paraprofessional
Amanda Stehr Paraprofessional
Cynthia Elzey Paraprofessional
Emily Johnson Paraprofessional
Jay Murry Paraprofessional
Jeanna Choate Paraprofessional
Jennifer Jones-Wilson Paraprofessional
Jennifer Kaiser Paraprofessional
Jodie Lynch Paraprofessional
Karen Venetta Paraprofessional
Kathleen McKeon Paraprofessional
Kellie Gibson Paraprofessional
Kristi Edelen Paraprofessional
Laura Robinson Paraprofessional
Leslie Ignotz Paraprofessional
Sue Senseney Paraprofessional
Matt Haynes Physical Education
Neil Nowack Physical Education *
Ryan Oetting Physical Education
Lindsay Darrah Physical Education
Kelly O'Bryan Physical Educations
Carri Murray Physical Therapy
Lynne Warren Psychological Examiner
Angie Burgdorf Recepionist
Natalie Fee Registrar
Angie Pecoraro Resource Support
Brandon Micheletti Resource Support
Brooke Velker Resource Support
Casey Huff Resource Support *
Cindy Castle Resource Support
Erin Amlong Resource Support
Jami Williams Resource Support
Jamie Buchner Resource Support
Kim Hasekamp Resource Support
Laura Atkins Resource Support
Laura Johnson Resource Support
Lillian Myers Resource Support
Mary Sander Resource Support
Matt Wallis Resource Support
Megan Stockton Resource Support
Michelle Swingler Resource Support
Mike Spies Resource Support
Sarah Martin Resource Support
TJ Hunt Resource Support
Tyler Horner Resource Support
Vernon Gano Resource Support
Karen Carl Resource Support /
Visual Impairment Instructor
Tim Bateman School Resource Officer
Alice Klem Science *
Andrew Zerr Science
Bruce Price Science
David Behlmann Science
Gay Hermann Science
Heather Anderson Science
Janita Brockman Science
Jerrie Murray Science
Justina Davitz Science
Katie Ofem Science
Laura Santen Science
Marie Jackson Science
Mary Kretz Science
Matt Voelker Science
Mike O'Bryan Science
Sarah Ruhland Science
Brian Stoops Security
Patrick Smith Security
Stephen Hunter Security
Joe Newton Sercurity
Andrew LeFors Social Studies
Benjamin Pike Social Studies
Cheryl Klingensmith Social Studies
Elizabeth Noonan Social Studies
Jerry Kile Social Studies
John Cunningham Social Studies
Kayla Rodgers Social Studies
Keith DeShurley Social Studies
Lee Hardy Social Studies
Mike DeYoung Social Studies *
Rachel Define Social Studies
Sean Baldwin Social Studies
Terisa Koehler Social Studies
Wendy Koch Social Studies
Molly Schwer Speech Language Pathologist
Nancy Vandevort Speech Language Pathologist
Kenneth Lesley Sports / Maintenance
Adriana Meder World Language
Beth Nielsen World Language
Erica Guittar World Language
Jorge Valdez World Language
Reanne Gryseels World Language
Shayla Hanneke World Language
Tom Mueller World Language
Vicki Faasen World Language *
Loran Marquez Yearbook / Journalism