Directory

Mr. Berry Principal

Mr.  Neil Berry 
Principal

    
Mr. Ed Dreyer, Assistant Principal             Mrs. Jennifer Hull, Assistant Principal           
          Dr. Ed Dreyer             Mrs. Jennifer Hull              
         Assistant Principal            Assistant Principal             

 

                                             Dr. Samantha Sutten      
Mr. Chris Mincher            Dr. Samantha Sutton       Mrs.  Amanda Weiskopf       
 Assistant Principal              Assistant Principal                     Assistant Principal           

 Mrs. Christopher, Counselor A - E   Mr. Towers, Counselor, F - K   Mrs. Baker, Counselor L - Ri   Mrs. Hunn, Counselor Ro - Z   
Ms. Christopher     Mr. Towers          Mrs. Baker           Ms. Hunn      
    Counselor              Counselor              Counselor           Counselor 
        A-E                         F-L                     M-R                      S-Z    

Mrs. Hutson, Senior counselor   Mr. Smith, Senior Counselor   Mrs. Melissa Tichy   
   Mrs. Hutson          Mr. Smith     Mrs. Melissa Tichy            
  Sr. Counselor         Sr. Counselor     Crisis Counselor   
        A-L                       M-Z                                      
 

 

First Name Last Name Department
Lorri Roy A+ Secretary/Assistant Principal Secretary
Neil Nowack Activities Director
Stephanie Clynes Activities Secretary
Ed Dreyer Assistant Principal
Jennifer Hull Assistant Principal
Chris Mincher Assistant Principal
Samantha Sutton Assistant Principal
Amanda Weiskopf Assistant Principal
Ann Moses Assistant Principal Secretary
Joanne Lang  Assistant Principal Secretary
Jennifer Alivernia Assistant Principal Secretary
Sherry Christopher Assistant Principal Secretary
Beth Moe Attendance Secretary
Barb Schene Attendance  Secretary
Tom Stanley Auditorium Manager
Neil Berry Building Principal
Kim Adams Building Principal Secretary
Jeff Auten Business
Michelle Brinker Business
Jennifer Cook Business
Jill Farmer Business
Carey Gough Business
Dan Hayes Business
Patti Luetkenhaus Business
Tina  Armour Clinic/Nurse
Sharon Hastings Clinic/Clerk
Ken Marquis Computer Technician
Sandra Brown Copy Clerk
Kelly   Baker Counselor
Vicki  Christopher Counselor
Natalie  Fee Counseling Office/Registrar
Katie Hunn Counselor
Jeanne  Hutson Counselor
Pam  Ingmire Counseling Office/Secretary
Stacey  Smith Counselor
Chad  Towers Counselor
Melissa  Tichy Crisis Counselor
Luke   Aston Custodian
Kristen  Brown Custodian
Juan Cepeda Custodian
Dale  Covington Custodian/Lead
Deborah Hammer Custodian
Elham Halim Custodian
Narine Ford Custodian
Pamela Herring Custodian
Dina  Martinez Custodian
Sylvia Moore Custodian
Vickie Nichols Custodian
Andy  Nutter Custodian
Ryan O'Hara Custodian
James  Schroeder Custodian
Adam  Tackett Custodian
Janice   Tanner Custodian
Julie  Ahuja ELA
Brenda Bohr ELA
Dona Coleman ELA
Sharon Duggan ELA/Speech
Rachel  Evans ELA
Nina France ELA
Elizabeth Frazier ELA
Abby Hall ELA
Lynn Hudson ELA
Lauren Mitchell ELA
Emily Molina ELA
Jaimie O'Connor ELA
Kevin Ruhland ELA 
Bonnie  Staudt ELA
Julie  Weber ELA
Jennifer  Woodward ELL
Shannon  Gardner Family and Consumer Sciences
Danielle Nadler Family and Consumer Sciences
Lisa Rueschhoff Family and Consumer Sciences
Kim  Trost Family and Consumer Sciences
Lorraine Richard Financial Aide Secretary
Angie Burgdorf Financial Office/Clerk
Paula Venneman Financial Office/Secretary
Matt Duncan Fine Arts/Visual
Mandy Gamache Fine Arts/Visual
Sarah Koeneker Fine Arts/Visual
Nicole Mankus Fine Arts/Visual
Julie  Short Fine Arts/Visual
Beth Fritz Fine Arts/Performing
Kevin Lowe Fine Arts/Performing
Dan Mieloch Fine Arts/Performing
Keith Moyer Fine Arts/Performing
Paul Shanker Fine Arts/Performing
Nicole   Villhard Fine Arts/Performing
Margaret  Armstrong Food Service
Sandra Benn Food Service
Lacey Campbell Food Service
Maria  Cerna Food Service
Brenda  Conrad Food Service
Jamie  Cotner Food Service
Brenda  DeJohn Food Service
Ronnie   Duffy Food Service
Linda  Ehrhard Food Service
Dawn Hammond Food Service
Laura Joseph Food Service
Tracie  McDonnel Food Service
Shane   Murray Food Service
Lisa Oberle Food Service
Angela   Robinet Food Service
Susan  Seeker Food Service
Barbara  Steller Food Service
Rebecca Webb Food Service
Lori Wermke Food Service
Susan Zakaria-Ali Food Service
Ron Twichell Health
Maurice Vick In-School Suspension (ZAEP)
Steven    Fink Industrial Technology
Bill Fitzpatrick Industrial Technology
Don  Frazier Industrial Technology/Physical Education
Mark Olson Industrial Technology
Shannon Grieshaber Library Media Specialist
Jennifer Kenny Library Clerk
Nina O'Daniels Library Media Specialist
Austin Darst Math
Brad Fischer Math
Jeremy Gibbs Math
Eric Gough Math
Dawn Hahn Math
Mike Hayden Math
Carrie Hobson Math
Brian Hruby Math
Alexa Huseman Math
Melissa Kimball Math
Karen LeFors Math
Julie Malach Math
Tammy Moore Math
Nicole Moyer Math
Eric Schierbecker
Math
Nicole Shaw Math
Mike Siebels Math
Amy Dewoody Office Clerk
Peggy Russell Office Clerk
Alexandra Fitzgerald Paraprofessional
Amanda Stehr Paraprofessional
Cynthia Elzey Paraprofessional
Emily Johnson Paraprofessional
Jay Murry Paraprofessional
Jeanna Choate Paraprofessional
Jennifer Jones-Wilson Paraprofessional
Jennifer Kaiser Paraprofessional
Jodie Lynch Paraprofessional
Karen Venetta Paraprofessional
Kathleen McKeon Paraprofessional
Kellie Gibson Paraprofessional
Kristi Edelen Paraprofessional
Laura Robinson Paraprofessional
Leslie Ignotz Paraprofessional
Sue Senseney Paraprofessional
Matt Haynes Physical Education
Neil Nowack Physical Education
Ryan Oetting Physical Education
Lindsay Darrah Physical Education
Kelly O'Bryan Physical Educations
Carri Murray Physical Therapy
Lynne Warren Psychological Examiner
Angie Burgdorf Recepionist
Natalie Fee Registrar
Angie Pecoraro Resource Support
Brandon Micheletti Resource Support
Brooke Velker Resource Support
Casey Huff Resource Support
Cindy Castle Resource Support
Erin Amlong Resource Support
Jami Williams Resource Support
Jamie Buchner Resource Support
Kim Hasekamp Resource Support
Laura Atkins Resource Support
Laura Johnson Resource Support
Lillian Myers Resource Support
Mary Sander Resource Support
Matt Wallis Resource Support
Megan Stockton Resource Support
Michelle Swingler Resource Support
Mike Spies Resource Support
Sarah Martin Resource Support
TJ Hunt Resource Support
Tyler Horner Resource Support
Vernon Gano Resource Support
Karen Carl Resource Support /
Visual Impairment Instructor
Tim Bateman School Resource Officer
Alice Klem Science
Andrew Zerr Science
Bruce Price Science
David Behlmann Science
Gay Hermann Science
Heather Anderson Science
Janita Brockman Science
Jerrie Murray Science
Justina Davitz Science
Katie Ofem Science
Laura Santen Science
Marie Jackson Science
Mary Kretz Science
Matt Voelker Science
Mike O'Bryan Science
Sarah Ruhland Science
Brian Stoops Security
Patrick Smith Security
Stephen Hunter Security
Joe Newton Sercurity
Andrew LeFors Social Studies
Benjamin Pike Social Studies
Cheryl Klingensmith Social Studies
Elizabeth Noonan Social Studies
Jerry Kile Social Studies
John Cunningham Social Studies
Kayla Rodgers Social Studies
Keith DeShurley Social Studies
Lee Hardy Social Studies
Mike DeYoung Social Studies
Rachel Define Social Studies
Sean Baldwin Social Studies
Terisa Koehler Social Studies
Wendy Koch Social Studies
Molly Schwer Speech Language Pathologist
Nancy Vandevort Speech Language Pathologist
Kenneth Lesley Sports / Maintenance
Adriana Meder World Language
Beth Nielsen World Language
Erica Guittar World Language
Jorge Valdez World Language
Reanne Gryseels World Language
Shayla Hanneke World Language
Tom Mueller World Language
Vicki Faasen World Language
Loran Marquez Yearbook / Journalism